Ціни на деякі напрямки коштують понад 30 тисяч гривень, про це свідчать дані на сайті авіакомпанії. Однак, у пресслужбі МАУ пояснюють, що підвищення зробили не вручну, а автоматично, залежно від багатьох факторів.

Зверніть увагу Як працюватимуть українські туроператори з 17 березня

Там, зокрема, здорожчання пояснюють надзвичайним попитом та панікою. Як зазначають у МАУ, ціну формує спеціальна система розрахунку – Revenue Management System, за якої підняття ціни вручну неможливе.

Цифрові алгоритми аналізують обсяг запитів на купівлю авіаквитків та перераховують їхню вартість у відповідності до кількості користувачів, які одночасно заходять в глобальну систему бронювання для замовлення квитка та створення бронювання,
– йдеться у відповіді компанії.

Президент МАУ Євген Дихне у фейсбуці також як причину зростання ціни вказав те, що пасажирам доведеться плати за рейс "туди-назад" із напівпорожнім салоном.

Тим часом подорожчання перевірить Антимонопольний комітет України. До регуляторного органу надійшла велика кількість скарг про завищення цін. Тепер АМКУ має перевірити законність здорожчання та правдивість аргументів. Якщо провина компанії буде доведена, МАУ загрожує штраф до 10% від річного прибутку.

Найдорожчі рейси від МАУ на 15 – 16 березня

  • Лондон – Київ коштує від 46 тисяч гривень з людини в один бік;
  • Париж – Київ – від 21 тисячі гривень;
  • Тель-Авів – Київ – від 28 тисяч гривень.

МАУ квитки
Вартість рейсу Лондон – Київ / Скріншот з сайту МАУ

Раніше у МАУ повідомляли, що протягом найближчих двох днів авіакомпанія планує виконати кілька додаткових рейсів, аби повернути українців додому

МАУ запустили додаткові рейси:

  • Київ – Лондон – Київ;
  • Київ – Відень – Київ;

Збільшили місткість на маршруті:

  • Київ – Тель-Авів – Київ.

Зазначимо, що вартість авіаквитків може змінюватися декілька разів на день. Вона залежить від дня тижня, завантаженості, попиту та часу бронювання. Чим пізніше людина купує квиток, тим дорожче він може коштувати. Тож, вартість квитків може бути дещо підвищена через пізнє бронювання.

Що відомо про закриття кордону

  • 16 березня Україна закриває кордон для іноземців, а з 17 березня припиняється авіасполучення. Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні закликав українців протягом трьох днів повернутися з-за кордону.
  • Також на 14 днів український кордон закрили для іноземців. Однак громадяни України можуть повернутися. Усіх, хто повертається з країн, де багато заражених коронавірусом, відправлятимуть на обсервацію.
  • 12 березня до 4 квітня в Україні впровадили загальнонаціональний карантин. Скасували навчання у школах, вишах і садочках, змагання з вболівальниками, концерти.