Міністр оборони України вже у квітні чекає з візитом свого російського колегу. Саме тоді і вирішуватимуть майбутнє корабля.
"Ми будемо дивитись, що з цим об'єктом ми можемо зробити. Перше питання, припустимо, ми можемо реалізувати цей корабель російській стороні - які дії? Друге питання - реалізувати це й корабель третій стороні, якщо, наприклад, він російській стороні не потрібен. Але реалізувати його іншій стороні ми не можемо без Російської Федерації, тому що тут закладена інтелектуальна власність Росії", - каже міністр оборони України Михайло Єжель.
Варто нагадати, раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що Росія не планує купувати в України недобудований ракетний крейсер. Водночас інші джерела повідомляють - Москва згодна забрати корабель, якщо його віддадуть безкоштовно. Втім, корабельна тема на Миколаївщині не обмежилася лише крейсером - Міноборони має намір побудувати перший корабель класу "корвет". До того ж, робити це планують "усім світом". Ветерани флоту вже звернулися до українців з проханням пожертвувати кошти на будівництво корвета.
"У старі часи колись було звернення таких же флотських ветеранів до громадян Росії у той час. І були побудовані кораблі-лідери "Новік". Напевно, ви пам'ятаєте? Я думаю, це буде зроблено. І більш того, я вам скажу, коли я оповістив цю пропозицію, то знайшлися люди, які сказали: "Я готовий дати перший мільйон", - каже міністр оборони України Михайло Єжель.
Те, що ВМС отримає чотири нових кораблі класу "корвет", повідомляли ще в середині березня. Тоді Єжель оцінював загальний обсяг фінансування програми у понад 16 мільярдів гривень. Головний корвет серії мають збудувати у 2016 році на Миколаївському суднобудівному заводі.