Зокрема, білоруський лідер рішуче заявив: жодних "майданів" у Білорусі не буде. Про це він повідомив під час зустрічі з главою Комітету державної безпеки Білорусі Валерієм Вакульчиком, передає БЕЛТА.

Актуально Масові затримання в Білорусі: лідера опозиції Статкевича викрали – відео, фото

Ми абсолютно знаємо цілі, які переслідують тут окремі "вітродуви". Ці цілі нам зрозумілі: влаштувати нам майданчик напередодні президентських виборів або в день президентських виборів. Так вони планували. Хочу на цій зустрічі вас попередити і всіх, хто нас почує, всіх цих "майданутих" хочу попередити, що майданів в Білорусі не буде,
– наголосив Лукашенко.

Також він закликав не проводити аналогії і не порівнювати те, що відбувається в Білорусі, з "деякими попередніми подіями" у Вірменії або в Україні. Лукашенко сказав, що деякі ЗМІ "пописують", що у Білорусі з’явились "свої Зеленські та Пашиняни". Втім, на його думку, ситуація у країні дуже відрізняється від тих, які були в Україні та Вірменії.

"Деякі наші хочуть за копійку продати все те, що тут було створено не тільки президентом Лукашенком, не тільки владою, а й народом. Тому цього допустити не можна. Ще раз наголошую, "майданутим" це кажу, що ми ніколи не допустимо дестабілізацію ситуації в нашій країні", – додав чинний білоруський президент.

Лукашенко при цьому акцентував увагу на тому, що ніхто не заважає відкрито висловлювати свою точку зору громадянам, але потрібно при цьому дотримуватися закону.

Майбутні президентські вибори та протести в Білорусі: коротко

  • Президентські вибори в Білорусі призначені на 9 серпня.
  • Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, балотується на виборах кандидатом на шостий термін.
  • Опозиція в Білорусі поки не висунула єдиного кандидата, проте в рамках передвиборчої кампанії проводить масові акції протесту.
  • Акції відбуваються не лише в Мінську, а й в інших білоруських містах, у них беруть участь сотні людей.
  • Одним з неформальних лідерів протестного руху став популярний блогер Сергій Тихановський. Днями він був затриманий, проти нього порушили кримінальну справу за звинуваченням в насильстві щодо співробітників міліції.
  • Дружина Тихановського, Світлана, офіційно балотується в президенти. Цікаво, що раніше Лукашенко сказав, що жінка не може бути президентом Білорусі.