Сталося це на заході Радбезу ООН, спрямованому проти прославлення нацизму. Таку позицію Кремля засудили делегати 36 країн-членів ООН.

Важливо У Росії істерика: німецькомовний варіант Russia Today зняли з мовлення у Європі

У їхній спільній заяві мовиться, що Росія скористалася заходом, щоб "висунути цинічні й необґрунтовані звинувачення на адресу держав-членів, спотворити історію у своїх власних політичних цілях і проголосити фальшивий наратив і дезінформацію про сусідні країни".

На думку авторів заяви – делегацій західних країн та України – це навмисна спроба вкотре відвернути увагу світової спільноти від порушень Росією міжнародного права, зокрема в галузі прав людини.

Час проведення цього заходу, вказується в документі, "викликає особливу тривогу на тлі нарощування російської військової потужності на Кримському півострові та на кордонах України".

Будь-яка подальша воєнна агресія проти України матиме серйозні наслідки і призведе до серйозних заходів у відповідь,
– наголошується в документі.

На тлі агресії Росії 36 делегацій західних країн закликали Росію припинити ворожу кампанію дезінформації проти України, знизити напруженість навколо неї та "без зволікань вивести сили й техніку, розміщені в країні без згоди України".

Війська Росії біля кордону України: головне

  • Наприкінці жовтня американська преса розповіла, що Росія стягнула війська біля кордонів України. Це викликало занепокоєння в Європі та США. Згодом це підтвердила українська розвідка. Зокрема там заявили, що Кремль може напасти у січні – лютому 2022 року, взявши Україну в "кільце".
  • Днями секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що біля наших кордонів перебувають 122 тисячі російських військових.

Ультиматум не спрацював, Путін готується до війни: дивіться відео