За підрахунками українського уряду, через війну близько 5 мільйонів українців покинули свої домівки для пошуку безпеки. Частина з них виїхала за кордон.

Читайте також Вдалося врятувати 50 жінок, дітей та літніх людей, – Верещук про евакуацію з "Азовсталі"

Українці повернуться

Як повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль польським журналістам з TVP, майже всі українці, які виїхали за кордон, згодом повернуться додому.

За нашими даними і дослідженнями, 99 відсотків цих людей мають тверді наміри повернутися в Україну. Це переважно жінки і діти, чоловіки і батьки яких сьогодні воюють за Україну,
– заявив Шмигаль.

Він додав, що воз'єднання сімей має обов'язково відбутися, але люди мусять зачекати завершення війни або отримати гарантії, що у їхніх містах вже цілком безпечно.

За словами прем'єра, мільйон громадян минулого тижня вже повернулися додому. Окрім того, потік людей, які їдуть в Україну, почав перевищувати показник відтоку.

Тому ми чекаємо всіх українців додому. Ми глибоко вдячні Польщі за надзвичайно теплий, дійсно родинний прийом у прямому сенсі цього слова,
– подякував нашим польським друзям Шмигаль.

Прем'єр пообіцяв, що те, як Польща підставила дружнє плече Україні та кинулася на допомогу нашому народу, залишиться у пам'яті багатьох наступних поколінь.

Евакуація українців: останні новини

  • Україні вдалося продовжити евакуацію мирних жителів з Маріуполя та навколишніх населених пунктів. 344 людини вже прибули у Запоріжжя. Як повідомила Ірина Верещук, з "Азовсталі" вдалося врятувати 50 людей, серед них діти, жінки та літні люди.
  • 15-річна дівчинка Ліза вчинила неймовірний подвиг. Вона була змушена сісти за кермо та евакуювати поранених до Бахмута – у Попасній автомобіль розстріляли росіяни, тому взяти на себе керування авто довелося саме їй. Маленька героїня отримала поранення двох ніг, але все одно їхала близько 30 кілометрів по замінованій дорозі.

Дивіться також – звільнення Руської Лозової на Харівщині: відео