Їхнє життя змінилося, коли брати вирішили очолити сімейний бізнес.

“Цього хотіли наші тато і дідусь. Загалом, цього захотіла вся родина. Для мене було очевидним, що ми займемося цією справою разом”, - розповідає підприємець Ян Пашен.

“Бізнес - це не те, чому я хотів себе присвятити. Я не горів бажанням. В дитинстві я багато наслухався про сімейну справу, як там все працює і таке інше. Я завжди думав, що бізнес надто швидкий, надто строгий, надто жорсткий, надто шумний”, - каже підприємець Крістіан Пашен.

Брати зізнаються - часто у роботі між ними виникають непорозуміння. Спірних питань щодо управління бізнесом - чимало. Крістіан відповідає за виробництво. Він задає темп на фабриці і дуже часто бере безпосередню участь у її роботі. Крістіан, якому вже за 40, повністю реструктуризував компанію. Тепер фабрика спеціалізується на виробництві шафок для книг.

Обіг коштів сягає 40 мільйонів євро на рік. Однак Пашени ніколи не спочивають на лаврах. Їм потрібно постійно боротися за свою нішу на ринку. Також у планах - розширення ринку збуту. Брати добре розуміють, що охочих викласти за шафу на замовлення тисячі євро, достатньо не лише в Німеччині, а й за її межами. Пашени також за будь-яких обставин прагнуть залишити фабрику у власності родини.

“Ми не продамо її. Інколи в наших головах оселяються такі мрії, тому що бізнес не так вже й легко вести. Деколи здається, було б добре, якби хтось прийшов і дав нам за компанію мішок грошей. Але знову ж таки, меблеві фабрики не такі вже й дорогі”, - сказав Ян.

Під кінець довгого робочого дня Ян згадує про музичне минуле і релаксує за барабанами. Нині компанією керує вже п’яте покоління Пашенів. І хоча за десятиліття на фабриці багато чого змінилося, вона, як і у минулому, стабільно приносить своїм власникам прибуток.