Про це повідомляє у своїй статті видання "Дзеркало тижня".
Читайте також: Які медичні послуги будуть безкоштовними після реформи: список
Так за кожного хворого сімейний лікар має отримувати 210 грн. Обслуговуючи двох тисяч пацієнтів, лікар, згідно із заявами МОЗ, буде отримувати на свою практику 420 тис. грн на рік. Однак на початку йому доведеться зібрати пакет документів, щоб відкрити ФОП. За стандартами ВООЗ, лікар на місяць може обслуговувати не менше 500 і не більше 2 тисяч пацієнтів.
Чи вистачить цих грошей на рік – запитання риторичне. На місяць виходить 35 тис. грн. На всіх і на все. Лікарю, у кращому випадку, дістанеться близько 30% від цієї суми,
– пояснив член правління Української асоціації сімейної медицини Віктор Брунарський.
При цьому, завідувач амбулаторією сімейної медицини Юрій Зінчук, повідомив, що сімейний лікар буде отримувати приблизно 11 тис. грн. При цьому, аби виконати умови реформи і оформити ФОП, йому вже зараз необхідно витратити до 20 тис грн.
Читайте також: Найпроблемніші питання медичної реформи: що слід знати і не боятися
Я підрахував: щоб отримати можливість працювати як ФОП, я мушу витратити приблизно півтора року і 15–20 тис. грн на оформлення всіляких довідок і дозволів. У мене вимагають ліцензію. Щоб її отримати, потрібно надати договір оренди відповідного приміщення. Але оренди не оформиш, поки немає ліцензії. І хоч який пункт візьми — то все по колу,
– підсумував фахівець.
В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун уточнила, що зарплата лікарів залежатиме від витрат, завантаженості лікарів та персоналу, а також допомоги місцевої влади. Але вона може в підсумку досягати 25 тис. грн або й більше.
Читайте також: Первинна медична допомога в Україні: МОЗ оприлюднило важливі роз'яснення