В Україні діє програма використання цінного матеріалу, до якої долучається все більше клінік.
“Після народження дитина потрапляє не тільки в руки акушера-гінеколога, але і в руки кардіохірурга, час транспортування з моменту народження до кардіо-центру, там, де їй мають надати допомогу – мінімізована і при родах не втрачена ні одна крапля крові, яка знову буде повернена дитині при необхідності проведення їй операції на серці”, - каже заступник головного лікаря пологового будинку №5 Дмитро Говсеєв.
“Ми тим самим виключаємо необхідність використання донорської крові чи її компонентів, тим самим нівелюємо можливість будь-яких ускладнень, вона містить велику кількість біоактивних речовин, гормонів, які також необхідні для нормальної життєдіяльності дитини, які необхідні їй щоб перенести їй такий стрес”, - каже заввідділу анестезіології і інтенсивної терапії новонароджених Сергій Чернишук.
Результати освоєння програми вражають навіть зарубіжних спеціалістів, - кажуть лікарі.
“З 32 дітей, який ми прооперували за цією програмою, це все діти з критичними пороками серця, які не мають шансу вижити без хірургії. Померла всього 1 дитина, і то на жаль із-за патології, яка не була пов’язана з серцем. Це справді хороший результат, і на нього зараз рівняються не тільки медики України, але і всього світу”, - каже головний лікар НПМЦ дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗУ Володимир Жовнір.
Втім, батьки, хоча й визнають перспективність програми, жаліються на чималу вартість послуги. Забір крові та її обробка обійдуться у майже 6 тисяч гривень, а зберігання у кріо-камері - ще у 100 євро.
”Звичайно, а чому ні? Якщо вона справді допомагає людям”, - каже тато Сергій.
”Коли я народжувала, це було в 2009 році в мене були такі думки. Я сама з Черкас, ну в нас це дуже складно, і дорого”, - каже мама Олена.
Як відомо, пуповинна кров є унікальним джерелом стовбурових клітин, що використовуються для лікування небезпечних онко- та кардіо-хвороб, а також для відновлення пошкоджених органів. У штучних умовах при температурі -196 градусів, пуповинна кров, без втрати жодних властивостей, може зберігатися десятки років.