Про це повідомляє Spiegel.

Читайте також: Німеччина засудила рішення Трампа вийти з ракетного договору

Меркель підкреслила, що її країна засуджує вбивство журналіста Хашоггі, і тому не продовжуватиме експортувати зброю Саудівській Аравії.

Є негайна потреба прояснити, що сталося. Ми далекі від прояснення цього і покарання винуватців. Що стосується експорту озброєння, це неможливо за даних обставин,
– зазначила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Відео прес-конференції Ангели Меркель та Фолькера Буф'є після засідання ХДС в Twitter.

Нагадаємо, на початку жовтня стало відомо, що у Стамбулі таємниче зник саудівський журналіст Джамал Хашоггі, який критикував королівську родину Саудівської Аравії. Про його зникнення стало відомо після того, як він разом з нареченою відвідав будівлю консульства Саудівської Аравії.

Згодом влада Туреччини заявила, що має доказ вбивства Хашоггі: ним виявився аудіозапис з Apple Watch журналіста. Після прослуховування запису, який зберігся у хмарному сховищі iCloud, турецька поліція зазначила, що саудівського дисидента могли "жорстоко катувати, а потім розчленувати" прямо всередині дипустанови.

Крім того, члени турецько-саудівської робочої групи, створеної у зв'язку з розслідуванням зникнення саудівського журналіста Джамала Хашоггі, провели 9-годинний обшук у генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Хто такий Джамал Хашоггі?59-річний саудівський журналіст, який працював, зокрема, й медіа-радником принца Турки ібн Фейсала, колишнього голови Служби загальної розвідки Саудівської Аравії і екс-посла у Великобританії та США. У 2017 році Хашоггі вимушено покинув батьківщину та переїхав до Вашингтона, де почав вести колонку на The Washington Post. У своїх матеріалах журналіст виступав з різкою критикою влади Саудівської Аравії.