Недуга супроводжується погіршенням пам’яті та мислення, людина впадає у відчай. Головне завдання машин - розважати хворих. Ззовні роботи схожі на іграшки, але вони можуть самостійно почати розмову чи запропонувати програтися. Також, в разі необхідності, механічні медбрати можуть зв'язатися з близькими пацієнтів.
“Роботи допомагають розвинути хворим відчуття незалежності. Їм більше не потрібно постійно просити працівників пансіонату допомоги. Машини самостійно визначають настрій пацієнтів, розважають їх. Роботи навіть можуть надіслати родичам хворого фотографії чи електронний лист, і попросити відвідати його”, - каже науковець Раджив Холса.
Роль очей такого робота виконують дві камери з функцією розпізнавання, яка запам'ятовує до 30 облич. За слух відповідає вбудований у вуха мікрофон. На основі отриманих даних спеціальна програма штучного медбрата аналізує настрій пацієнта, може визначити загострення хвороби і забезпечити відповідну поведінку машини.
Аби підтримувати розумову активність хворих, робот пропонує зіграти в одну з кількох інтелектуальних забавок. У корпус машини вбудували ультразвукову систему для орієнтації в просторі. З її допомогою електронний компаньйон може танцювати і пересуватися кімнатою. Також робот знає, коли його батарейка розряджена, і може самостійно підзарядитися.
У рамках дослідницької програми науковці розробили ще й кількох механічних тваринок. Ці пухнасті машини розраховані на догляд за хворими вдома. Розробники стверджують - такі роботи дійсно потрібні, адже від деменції страждає кожна четверта людина віком від 85.