Про це 24 Каналу розповів радник лідерки опозиції Білорусі Світлани Тихановської Франек Вячорка. За його словами, Лукашенко тримається за Владіміра Путіна будь-якими способами й буде робити це надалі, а значить "потоне" разом із ним.

Читайте також Лукашенко розуміє, що він вже втрачає контроль за територією Білорусі, – опозиціонер

Яка у них спільна мета

Радник Тихановської розповів, що для диктаторів головне – це врятувати свої життя та зберегти владу. Саме тому Лукашенко майже повністю виконує все, чого хоче Путін.

У Путіна та Лукашенка спільна мета – вижити, зберегти свою владу за будь-яку ціну. Тому Лукашенко тримається за Путіна всіма можливими способами й буде з ним до кінця. Але нам не варто рятувати Лукашенка, нехай він тоне вслід за Путіним, слідом за російським кораблем,
– сказав Вячорка.

На думку радника Тихановської, поки Лукашенко буде при владі у Білорусі, доти з її території буде завжди загроза для України та цивілізованого світу.

Білоруський опозиціонер розповів, про що мріє Лукашенко та Путін: дивіться відео

Окрім цього, як зазначив радник Тихановської, у Путіна є ще своя мета – увійти в історію.

Є мета у Путіна – увійти в історію таким царем-загарбником, який розширював російські землі. Він не вважає ані Україну, ані Білорусь незалежними державами,
– сказав Франек Вячорка.

Він також пояснив, що Лукашенко для Путіна нічого не вартує, адже той віддав росіянам у розпорядження свою країну за півтора мільярда доларів кредитів на рік. Натомість з українським народом так не вийшло й він продовжує чинити опір загарбникам.

За словами Вячорки, Владімір Путін бажає бачити Україну такою ж країною, як нинішня Білорусь.

"Я розумію, що мета в Україні та Білорусі та ж сама – захопити й контролювати. Путін хотів бачити Україну такою ж залежною, як лукашенківська Білорусь", – зазначив радник Тихановської.

Як Лукашенко здає Білорусь Росії

  • Самопроголошений президент та Білорусь в цілому перебувають в повній залежності від диктатора Путіна. Лукашенко готовий виконувати усі вимоги Путіна, а також боїться втратити залишки влади у країні.
  • На думку представника із закордонних справ Об'єднаного перехідного кабінету Білорусі Валерія Ковалевського, армія Лукашенко вступить у війну проти України за умови сильної поразки російських військ або навпаки, у випадку стрімкого наступу.
  • Тим часом поки Лукашенко будує амбітні плани, Європарламент проголосував за резолюцію щодо створення спеціального трибуналу для двох диктаторів.