Про це йдеться в офіційному звіті компанії. Про кількість і напрямки сплати податків розповідаємо далі.
Дивіться також Іспанське видання розповіло про секретне виробництво мінних тралів від Метінвесту Ахметова
Серед найбільших за обсягом відрахувань:
- єдиний соціальний внесок, що становить 3,3 мільярда гривень;
- податок на прибуток – 3,2 мільярда гривень;
- податок на доходи фізичних осіб – понад 3 мільярди гривень.
Українські підприємства Метінвесту торік збільшили плату за землю майже на 10% проти 2022 року – до 1,2 мільярда гривень. Також зросли виплати екологічного податку – до 608 мільйонів гривень. Вагомим джерелом наповнення державного та місцевих бюджетів України у 2023 році стала плата за користування надрами в розмірі 2,2 мільярда гривень.
Ми пережили ще один надважкий рік війни. Попри проблеми з завантаженням активів і морську блокаду, попри втрату контролю над активами в Маріуполі, зупинення АКХЗ і значне зниження кількості персоналу через війну, Метінвест, як і раніше, залишається одним із найбільших платників податків в Україні. Відмова від належних компанії за законодавством податкових пільг дала змогу спрямувати додаткові кошти на ті напрями, де це потрібно найбільше,
– заявив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков.
"Ми продовжуємо підтримувати українців та армію на шляху до перемоги та закликаємо кожен бізнес доєднатися і через податки, донати, допомогу ЗСУ та мирним мешканцям підтримувати Україну в час випробувань, який ми всі переживаємо зараз", – наголосив він.
Як відомо, від початку повномасштабного вторгнення Метінвест спрямував на допомогу Україні вже 4,8 мільярда гривень. З цієї суми понад 2,5 мільярда гривень – допомога бійцям в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Це робить компанію найбільшим приватним донором ЗСУ.
Нагадаємо, у 2022 році компанія Метінвест сплатила до держбюджету понад 20 мільярдів гривень податків. Таких цифр вдалося досягнути завдяки роботі втрачених наразі гігантів "Азовсталь", ММК ім. Ілліча та Авдіївського коксохіму.