Допомогу військовополоненим готові надати абсолютно незалежні лікарі, мовиться і про швейцарських фахівців, і про медиків із Червоного Хреста. Про це під час брифінгу в Одесі розповів глава українського МЗС Павло Клімкін, передає "Укрінформ".

Читайте також: Якщо Росію не зупинити зараз, вона захопить Азовське і Чорне моря, – військовий США

Звичайно, нам потрібно повернути і судна, але врешті-решт, це залізо, а кожен день для наших хлопців в російських в’язницях — ви всі прекрасно розумієте, що це… Ми навіть офіційно від Росії не можемо вибити, як вони себе почувають, ми не знаємо, які лікарі їх оглядають, ми не знаємо, як їм допомагають,
– наголосив глава дипвідомства.

До речі, нещодавно адвокати полонених заявили, що у трьох поранених українських моряків досі залишаються осколки в тілі. Окрім того, без жодних згод хлопців нещодавно забирали на обстеження у цивільні лікарні. Попри це результатів обстежень військовополоненим не озвучували. Так само, як і українській стороні в цілому.

Клімкін також наголосив, що під час зустрічі з представниками ЄС і США в Одесі обговорив питання зміцнення тиску на РФ для звільнення українських військовослужбовців.

Як українські моряки опинилися у російському полоні?25 листопада 2018 року російські прикордонники протаранили буксир українських військових на їхньому шляху до порту Маріуполя. Згодом росіяни обстріляли українські судна та поранили 3 моряків.

Так, Росія захопила 2 українські катери "Нікополь" і "Бердянськ", а також – буксир "Яни Капу" та взяла у полон 24 моряків – членів екіпажів суден.

Українських моряків російські окупанти спочатку арештували в анексованому Криму, а згодом відправили до московських СІЗО. Хлопці заявляють російському слідству, що є військовополоненими.