Інформаційні ресурси пишуть про смерті від голоду у Свердловську, Червонопартизанську та Красному Лимані. У великих містах – Луганську і Донецьку ситуація краща, бо там є пункти, де роздають гуманітарну допомогу, але й там проблеми.
Дуже багато тих, хто підтримував терористів, згадуючи радянське минуле у вигляді дешевої ковбаси, зараз напевно схаменуться, злякаються свого бажання повернутися у це минуле. Тому ще їх повертають не в сите минуле, а в страше сталінське минуле, – каже диреткор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
Українська влада заявляє, що не має можливості надавати допомогу та фінансувати соціальні виплати у захоплених бойовиками районах.
Є така небезпека, що на цих територіях голод буде поширюватись, тому що випадки страждань людей від недостачі їжі і грошей вже є. Це ситуація, яку ніхто не зможе приховати, – каже головний редактор "Реальної газети" Андрій Дихтяренко.
Українські військові розповідають, що місцеві приходять до них і просять їжу. Армія допомагає мешканцям Сходу не померти з голоду.
Українська влада не створює нормальні умови, щоб люди могли виїхати з цих територій туди, де все спокійно. У Грузії була створена програма, коли переселенцям видавали землі на інших спокійних територіях. У нас такого немає, – розповідає Дихтяренко.
Речник Луганської ОДА Ярослав Галас каже, що у місцевої влади немає можливості допомогти людям, які проживають на територіях, захоплених терористами.
Люди, які виїхали, стали повертатись у вересні у свої домівки, тому що в них закінчились гроші, вони не змогли знайти роботу, а також тому, що були впевнені, що ці території найближчим часом звільнять, – каже Дихтяренко.