Ініціатором створення колаборативного угрупування став житель Херсона. Таку інформацію повідомив спікер оперативного командування "Південь", полковник Владислав Назаров у своєму телеграм-каналі.

Читайте також: СБУ ідентифікувала двох колаборантів, причетних до підриву на Північнокримському каналі

За попередніми даними херсонець створив агентурну мережу. Вона була направлена на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, а також обороноздатності та інформаційній безпеці України.

Чоловік найняв чотирьох мешканців Миколаєва та розподілив між ними окремі ролі. Серед них було три жінки та один чоловік.

Одна із жінок збирала інформацію про місця дислокації військовослужбовців Збройних Сил України. Згодом вона передавала її організатору злочинного угрупування. Також підозрювана орендувала на власне ім'я квартиру для диверсійно – розвідувальної групи.

Друга жінка періодично збирала та передавала організатору з Херсона інформацію про місця дислокації, пересування, особового складу та військової техніки ЗСУ.

У третьої підозрюваної в телефоні знайшли переслані фотографії документів із зазначеними персональних даних 71 військовослужбовця ЗСУ тому ж таки організатору. Четвертим затриманим став її чоловік. Він збирав інформацію про розташування підрозділів Збройних Сил України та інших утворених військових формувань, ба більше склад розуму йому дозволив вказувати координати дислокації українських захисників.

Новини про колаборантів на території України

  • У тимчасово окупованому Мелітополі, що на Запоріжжі, росіяни зібрали підрозділ так званих "псевдоказаків". Вони нібито грають роль народної міліції. Окупанти пообіцяли колаборантам зарплатню у розмірі 20 доларів на день. Як виявилось згодом, росіяни просто роздали вкрадені в України сухпайки замість грошей.
  • В березні начальник станції "Південнодонбаська" підрозділу "Станція Волноваха" перейшов на бік держави-агресора. Його підозрюють у держзраді, оскільки той допомагав загарбникам відновити сполучення між окупованими територіями Донеччини та Росією.
  • Працівник "Азовсталі" вирішив посприяти окупантам та розповів про схему підземних тунелів заводу. Саме там наші захисники Маріуполя мужньо тримали оборону. Зраднику оголошено про підозру.

Вас це може зацікавити – Зеленський про те, чому нема тої команди, з якою починав шлях президентства: дивіться відео