Також до виконавчого комітету ВООЗ входить міністр охорони здоров'я Білорусі – Дмитро Піневич. Про це 24 каналу розповів співзасновник Українського центру охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

До теми Шмигаль зустрівся з главою ВООЗ та закликав припинити членство Росії

За його словами, ці міністри доволі сильно впливають на політику організації. Виконавчий комітет ВООЗ складається з 34 членів, яких обирають на 3 роки. Роботу чинного комітету передбачено з 2020 по 2023 рік.

Фактично чинний міністр охорони здоров'я Росії має безпосередній вплив на порядок денний та роботу ВООЗ. Ковтонюк зауважив, що на тлі повномасштабної війни в Україні це має особливо цинічний вигляд.

Чи є можливість відсторонити міністрів

Як розповів Ковтонюк, змога відсторонити міністрів Росії та Білорусі від роботи у ВООЗ є. Ба більше, Кабінет Міністрів України разом з незалежними організаціями вже активно долучився до того, щоб це зробити. Зокрема, уряд висунув проєкт резолюції, який включає:

  • виключення цих людей з виконавчого комітету ВООЗ;
  • перенесення з Москви одного з великих тематичних офісів організації;
  • позбавлення Росії права голосу у ВООЗ.

Мені здається, що всі ці вимоги є абсолютно легітимними та нормальними, зважаючи на те, що Росія є країною-учасницею ВООЗ, яка почала війну проти іншої країни-учасниці ВООЗ і руйнує систематично її медичну інфраструктуру, що засвідчує сама організація.

Павло Ковтонюк

Співзасновник Українського центру охорони здоров'я

Позиція ВООЗ на тлі війни в Україні: що відомо

  • Після розв'язання Росією повномасштабної війни, ВООЗ певний час уникала публічного визнання вторгнення та проведення активних бойових дій в Україні, демонструючи стриману позицію.
  • Зараз організація фіксує факт війни на території України та масштабних руйнувань медичної інфраструктури.
  • У травні в Україну з робочим візитом прибув генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус. Він підтвердив 200 нападів на систему охорони здоров'я в Україні з початку війни та закликав Росію "надати найнеобхідніші ліки – мир"

Ковтонюк розповів про вплив Росії та Білорусі у ВООЗ: дивіться відео