Таку заяву озвучив міністр оборони Василе Динку. Однак він наголосив, що воювати на стороні нашої країни у випадку нападу Росії Румунія не буде.

Зверніть увагу Буде швидка відповідь: США попередили Росію щодо вторгнення

Проти Росії вестимуть економічну війну

Василе Динку заявив, що Румунія, як і НАТО, не може воювати за Україну в випадку повномасштабної агресії Кремля, оскільки наша країна не є членом Альянсу. Однак НАТО вестиме економічну війну проти Москви.

Крім того, очільник румунського Міноборони додав, що влада країни розглядає можливість, у випадку російської агресії, розміщення біженців на своїй території.

При будь-якому військовому конфлікті може статися масова міграція населення. І ми чекаємо її, звичайно, нехай на перший погляд може здаватися, що ми не готуємося до можливих побічних наслідків війни. Ми зараз готуємося надавати допомогу біженцям. Це гуманітарний обов'язок,
– заявив Динку.

Однак міністр оборони Румунії вірить, що Росія таки не вдасться до вторгнення до України.

Останні заяви міжнародних партнерів щодо можливого російського вторгнення

  • У МЗС Великої Британії опублікували інформацію, згідно з якою Росія нібито готує зміну владу в Україні. Очолити Україну за російським сценарієм, як заявляють у Великій Британії, має проросійський політик Євгеній Мураєв. Йому нібито мають допомагати Микола Азаров, Сергій Арбузов та інші соратники Януковича. У Білому домі заявили, що така інформація викликає занепокоєння. Однак в Офісі Президента наголосили, що про діяння Мураєва та інших проросійських політиків українцям добре відомо.
  • Президент США Джо Байден вкотре попередив Росію, що у випадку агресії проти України її чекають серйозні наслідки.
  • Також рішучі дії у випадку агресії пообіцяв і прем'єр-міністр Японії. У російському посольстві в Токіо обурилися цією заявою.

До теми пропонуємо випуск "WTF" про союзників України: дивіться відео