Світлини одразу викликали хвилю обурення у мережі – користувачі розкритикували таку ініціативу. Відреагували також народні депутати Верховної Ради й особисто спікер Дмитро Разумков.

Читайте також Підбори будуть нижчими: дівчатам-військовим змінять взуття на парад до Дня Незалежності

З чого почався скандал

У Міністерстві оборони 1 липня оприлюднили фото з репетиції параду до 30-річчя Дня Незалежності. На світлинах жінки-військовослужбовиці були взуті у туфлі на підборах.

  • Виданню АрміяInform стало відомо, що під час урочистостей на Хрещатику 24 серпня разом із іншими підрозділами крокуватимуть курсантки Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Репетиція жінок-військових на підборах / Фото АрміяInform

Хвиля обурення у соцмережах

Користувачі у соціальних мережах не залишили без уваги фото та розкритикували керівництво війська за таку ініціативу. Дехто з людей звинувачував у сексизмі, інші називали підбори "справжнім знущанням".

  • Багато людей вимагають, щоб у такому випадку чоловіки-військові та головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак крокували на підборах.

Коментарі користувачів соцмереж:

  • "Навіщо підбори в армії? Це ж неприкритий садизм, сексизм і подвійні стандарти";
  • "Бідні дівчата";
  • "Буде логічно, якщо покажуть фото чоловічої "коробки" на таких же підборах".
  • Якщо раптом хтось із дівчат підверне ногу через крокування на підборах, Міністерство оборони України готове стати відповідачем у позові про умисне завдання шкоди здоров'ю?".

Тарану подарували туфлі у Раді

У Верховній Раді 2 липня під час години запитань до уряду був присутнім міністр оборони Андрій Таран. Представники міжфракційного об'єднання "Рівні можливості" висловили обурення главі відомства та вручили йому декілька пар туфель.

  • До міжфракційного об'єднання входять депутати від "Слуги народу", "ЄС", "Батьківщини" та "Голосу".


Тарану в Раді подарували туфлі / Фото з телеграму Олексія Гончаренка

Реакція нардепів та Разумкова

Друга віцеспікерка Олена Кондратюк з трибуни Ради виступила зі заявою, в якій вимагала від Андрія Тарана скасувати крокування жінок-військових у взутті на підборах.

Ми з повагою ставимося і дуже багато говорили про повагу до української армії. І ми знаємо та розуміємо, що і в Збройних силах мають з повагою ставитися до жінок-військових,
– сказала нардеп.

Разумков відрагував на підбори

Глава Верховної Ради Дмитро Разумков переконаний, що взуття для жінок-військовослужбовиць має бути зручним.

Він додав: "Я дуже нормально ставлюся, коли дівчата ходять на підборах, але якщо ми говоримо про армію, якщо ми говоримо про парад, я думаю, у нас передбачена форма і з точки зору логіки, і з точки зору зручності".

У ЗСУ обіцяють перевірку

У Сухопутних військах Збройних сил України заявили, що звернули увагу на критику та розпочали перевірку. Видання "Радіо Свобода" повідомляє, що результат мають повідомити 2 липня.

Після перевірки буде ухвалено рішення. Перевіряємо, чому виникла така ситуація. Ми відповідальні за організацію проведення підготовки параду, але не за форму одягу, яку визначили,
– заявили у Сухопутних військах.

Водночас там уточнили, що готують людей і техніку до проведення параду: "Командування сухопутних військ відповідає за підготовку механізованої колони, яка братиме участь у військовому параді, і підготовку особового складу".

Що кажуть у Міноборони

У Міноборони відповіли на закиди, зазначивши, що форма підбори є парадною формою і передбачені відповідним наказом. І така форма є не лише в Україні, а і в інших державах.

У відомстві зауважили, що у ЗСУ є місце не лише для камуфляжу і берців. Передбачена святкова – парадна форма. Саме у ній військові будуть маршувати на День Незалежності.