На 20 мільйонів бюджетних грошей для ветеранських організацій виявилося 38 претендентів. У статті витрат є оренда офісів, подорожі керівництва, проживання, харчування і купівля квітів для урочистостей. Як правило, ветеранські організації зі стажем звикли, що ніхто не цікавиться, як ті гроші витрачались.
Опоненти апелювали і кажуть, що громадська робота на те й громадська, бо передбачає самовіддачу на волонтерських засадах, а не за зарплату.
Новостворені ветеранські організації, які виросли з патріотичного волонтерського руху, намагалися переконати, що ці гроші варто витрачати на підтримку і допомогу тим, хто повернувся з війни нинішньої, а не фінансувати ностальгію радянських ветеранів за георгієвськими стрічками та червоними знаменами.
Читайте також: Експерти пояснили, як відбуватиметься монетизація субсидій
Та у мінсоцполітики, як їм здалося, знайшли рішення, що влаштує усіх. Тепер спеціально створена комісія проведе експрес-аудит всіх поданих заявок і чесним організаціям компенсує витрати не більше 20% від заявленої суми. Решті таки доведеться вчитися жити скромно.