Про це 24 каналу розповів політолог Тарас Семенюк. Він також зазначив, що окупанти намагаються відвести увагу від себе та перехопити ініціативу.

Читайте також На Запорізькій АЕС найвищий рівень загрози, МВС готується до всіх сценаріїв та евакуації людей

"Саме росія була ініціатором цього зібрання Радбезу ООН, вони спершу обстріляли ЗАЕС, створили картинку і потім, як завжди, почали звинувачувати у цьому Україну", – каже Тарас Семенюк.

За словами політолога, російські загарбники чудово розуміють, що Енергодар – це козир у їх руках, який вони використовують, аби просувати "ідею миру" – перемовин. окупантам потрібні перемовини лише для того, аби відновити сили, каже він.

Тарас Семенюк

політолог

А це можливо лише тоді, коли зупиниться війна, або коли бойові дії будуть на павзі. кремль подасть мирну угоду, як завершення війни і це буде приводом для проведення псевдореферендумів.

Тому, фактор ЗАЕС, як теми для шантажу буде все більше проявлятись у риториці окупантів, резюмує політолог.

Коротко про ядерний тероризм російських збочених вояк на ЗАЕС

  • 11 серпня росіяни обстріляли ЗАЕС та територію поблизу неї.
  • Голова Запорізької ОВА Олександр Старух раніше розповів, що у випадку аварії на станції потрібно буде евакуювати 275 тисяч людей з 50-кілометрової зони. Це жителі Запорізької, Херсонської та Дніпропетровської областей.
  • МВС разом з ДСНС і Мінрегіон обговорює різні сценарії розвитку подій, зокрема й евакуацію населення навколишніх населених пунктів.