main logo

Обстріл Запорізької АЕС

Нещодавно російські окупанти зайшли на територію Енергодару - міста, в якому розташована найбільша в Україні та Європі атомна електростанція ЗАЕС. Містяни якомога довше намагалися стримати росіян, та вони все ж дісталися Запорізької АЕС.

Обстріл Запорізької АЕС - усвідомлений злочин окупантів

4 березня з’явилися повідомлення про обстріл Запорізької АЕС - вночі окупанти дісталися до станції та почали обстрілювати її. На відеозаписах видно, як відбувався напад росіян на АЕС - захоплення відбувалося за допомогою важкої техніки.

За словами представника пресслужби атомної електростанції Андрія Туза, окупанти умисне цілилися по енергоблоках, що спричинило пожежу. Це - усвідомлене бажання спричинити техногенну катастрофу на Запорізькій станції. Прессекретар повідомив, що існувала реальна загроза ядерній небезпеці.

Вранці 4 березня з’явилися новини, що Запорізька АЕС - захоплена. Окупанти не дозволяють працівникам забезпечувати нормальне життя станції, а пожежникам - погасити вогонь, які самі й спричинили. Енергодар зараз перебуває без опалення.

Обстріл АЕС - небезпека для всієї Європи та Росії теж

На території зараз перебувають окупанти, які готові спричинити нові пожежі на Запорізькій АЕС. Новини дуже скоро можуть стати невтішними - найбільша атомна електростанція під загрозою, а з нею - вся Європа.

Захоплення та обстріл Запорізької АЕС прокоментував президент Володимир Зеленський. Вночі гарант звернувся до Європи та НАТО зокрема, закликаючи терміново закрити повітряний простір над Україною. Зеленський зазначив, що на Чорнобильській АЕС вибухнув лише один реактор - а на Запорізькій їх аж 6, тому постраждає величезна територія.

До речі, Росія також може постраждати від ядерної загрози - напрямок вітрів зараз спрямований на Росію, на територію Краснодарського краю. Тож радіація може спрацювати і на загарбника.

За обстрілами на Запорізькій АЕС слідкує весь світ

Після звернень України до Європи та світу зупинити бездумне загравання Росії з ядерною енергією, за кордоном почали реагувати:

  • МАГАТЕ запустило центр реагування через пожежу на ЗАЕС;

  • Закордонні ЗМІ активно поширюють інформацію щодо імовірної ядерної загрози;

  • Лідери країн обговорюють з президентом Зеленським можливі наслідки обстрілів та варіанти запобігання катастрофі.

Наразі радіаційний фон області в нормі, проте світ пильно спостерігає за ситуацією в Енергодарі - окупанти під керівництвом Путіна можуть нанести Україні та Європі непоправної шкоди.

Читайте на 24 каналі про Запорізьку АЕС - новини оперативно оновлюються, щоб ви були в курсі останніх подій.