Міністр закордонних справ Вадим Пристайко в інтерв’ю "Європейській правді" наголосив, що насправді в зоні уваги лідерів завжди були газова проблема і енергетична безпека України.

Читайте також: Росія готова укласти договір про транзит газу з Україною: що про це відомо

Можливо, в результаті довгих-довгих засідань буде вироблена якась велика угода, якийсь big deal, що включатиме не тільки вирішення питання Донбасу, але й, наприклад, енергетичну безпеку України,
– додав він.

Зустріч Зустріч лідерів Росії, Німеччини, Франції та України мала відбутися 16 вересня, але у Кремлі вирішили перенести зустріч щонайменше на один місяць.

Володимир Зеленський планує обговорити з лідерами нормандської четвірки такі питання:

  • як завершити обстріли на Донбасі;
  • як розвести війська;
  • як створити умови для миру.

Що таке нормандський формат?Формат переговорів про врегулювання ситуації на Донбасі. Перша зустріч у цьому форматі відбулася у французькій Нормандії. Учасники цих переговорів – Німеччина, Франція, Росія, Україна ("нормандська четвірка"). Перемовини можуть відбуватися на рівні голів держав і на рівні міністрів або представників МЗС.

Востаннє переговори "нормандської четвірки" відбулися у 2016 році. Надалі президент Росії Володимир Путін відмовився від участі у цих перемовинах, тож решта сторін контактували лише телефоном або на рівні радників і міністрів.

Нова зустріч відбудеться уже найближчим часом. Спершу мовилося про дату 16 вересня, але згодом РФ перенесла зустріч на ще один місяць.