Втім, шанси для борців за демократію залишаються мізерними, вважають у Міжнародній Амністії. У щорічному звіті організації йдеться, що люди перестають боятися диктаторських режимів. А це свідчить, що репресивній владі скоро прийде кінець, - переконані експерти.

"Ми стали свідками народження народної влади на Близькому Сході і в Північній Африці та й в усьому світі. Але така влада нині на вістрі ножа. Поки Єгипет та Туніс надихають інші країни боротися за демократію, Лівія та Ємен надихають інших тиранів бути ще жорстокішими. Тож нині світ повинен підтримати революціонерів. Народна влада мусить перемогти", - каже генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті.

Поза увагою Міжнародної Амністії не залишилася і Україна. Організація відзначила погіршення ситуації з дотриманням прав активістів правозахисного руху в нашій країні. Подібна ситуація має місце також у Росії, Білорусі та Киргизстані.

Щорічна доповідь містить факти катувань і обмеження свободи слова майже в 100 країнах. Щонайменше 50 з них звинувачують у проведенні несправедливих судових процесів. Разом з тим, Міжнародна Амністія відзначає і прогрес у деяких сферах. А це, зокрема, поступове скасування смертної кари та початок судових процесів над особами, причетними до порушення прав людини.