Насправді ця автоматична машина призначена для допомоги воякам під час бойових дій. Роботизована рука MK1 - серед головних експонатів виставки військової техніки, яку організувала Міжнародна асоціація виробників безпілотних систем (AUVSI).

“Стандартна роботизована рука має два або три з'єднання-суглоби. У цієї - 35. MK1 може робити всі операції, що й людина за допомогою рук та тулуба. До прикладу, може піднімати предмети вагою до п'яти кілограмів. Робот має дві руки, на кожній з яких - два пальці. Справа в тому, що виробництво пальців - дуже дорогий та складний процес. І ми вирішили, що чотирьох буде достатньо. Ціна цієї системи - $100000”, - каже директор відділу передових програм компанії HDT Кент Мессі.

А ось ця іграшкова пташка може забезпечити військових важливою інформацією про ворога. Робот призначений для розвідки, і завдяки своїм крихітним розмірам має високі шанси залишитися непоміченим. Робопташка вагою всього 19 грамів обладнана енергоефективним моторчиком і відеокамерою.

“Найскладніше було розробити силову установку. Вона мала споживати дуже мало енергії, аби мініатюрною батареї вистачило на тривалий час. Непросто було створити і систему управління, яка мала б стабілізувати машину по вертикалі і горизонталі. Складність в тому, що робот має лише два маленькі крильця”, - каже керівник проекту Метью Кіннон.

Ще один механічний розвідник - 110 FirstLook від компанії iRobot. Компактна машина пересувається за допомогою гусениць та спеціального опорного механізму. Американці стверджують - цей робот здолає будь-яку перешкоду.

“Машина важить менше 2,5 кілограмів і легко влізе у ранець солдата. Апарат може видертися на сходи чи будь-який інший бар'єр. На борті встановлені чотири камери, інфрачервоний сканер, мікрофон та радіостанція”, - каже президент урядового та промислового підрозділу iRobot Роберт Моузес.

FirstLook може рухатися зі швидкістю 5 км/год. і здолати водну перешкоду глибиною до 0,9 м. Робот виготовлений з міцних сплавів, завдяки чому витримує падіння з висоти 4,5 м на бетон. Тому його можна просто закидати у складнодоступні місця. Ціна розвідника - всього $10 000.

А от AirRobot сам зможе дістатися до складних місць. Чудернацький безпілотник обладнаний 4 гвинтами, які дають можливість вертикально злітати та сідати. Радіус дії дрона - кілометр, максимальна тривалість польоту - 20 хвилин.

“Апарат може нести до 200 грамів корисного навантаження. Серед бортового оснащення - інфрачервона камера та система нічного бачення. Він безшумний і легкий у користування, тобто чудово підходить для розвідки і шпигунства”, - каже президент Міжнародної асоціації виробників безпілотних систем Майкл Тоскано.

Загалом на виставці розробки представили понад 450 компаній з 30 країн.