Законопроєкт про множинне громадянство анонсував президент Володимир Зеленський під час звернення до Верховної Ради 1 грудня.

Цікаво Держбюджет-2022: який заклали курс гривні щодо долара

Деталі законопроєкту

Внесений президентом Володимиром Зеленський законопроєкт передбачає дозвіл для українців офіційно мати громадянства чи підданства інших країн. Однак у правових відносинах на території України особи з множинним громадянством залишаюся виключно громадянами нашої країни.

Крім того, для іноземців, які хочуть отримати українське громадянство, відмова від попереднього потрібна у випадку, якщо Кабінет Міністрів вніс країну, звідки приїхала особа, до переліку держав міграційного ризику.

Також законопроєкт прежбачає зміни до чинного закону про громадянство у питаннях втрати громадянства України. Це можливо тепер у випадках, якщо:

  • іноземець з множинним громадянством, у тому числі й українським, використовує документи інших країн на території України й становить загрозу національній безпеці;
  • на момент отримання громадянства іноземець з множинним громадянством проходив військову службу в армії країни, яку в Україні визнали державою-агресором чи державою-окупантом.

Загалом законопроєкт, який президент Володимир Зеленський призначив як невідкладний, урегульовує питання щодо набуття громадянства іноземцями та його припинення та можливість множинного громадянства для українців та тих, хто хоче стати громадянином України (крім громадян держав міграційної кризи).

Множинне громадянство: головне

  • Розмови про множинне громадянство в україні ведуться уже давно. Станом на зараз українське громадянство не дозволяє його, але й не забороняє.
  • Під час поїздки в США на саміт Генасамблеї ООН президент України Володимир Зеленський зустрівся з українською діаспорою і заявив про те, що в Україні буде закон про подвійне громадянство.
  • Ідею введення подвійного громадянства підтримав і прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, це нормальна практика для західних країн.
  • Під час звернення до Верховної Ради Володимир Зеленський анонсував відповідний законопроєкт та вніс його на розгляд парламенту.