Мовиться вже про восьмий пакет санкцій, який після брифінгу глави МЗС України Дмитра Кулеби міністри домовилися доручити своїм командам.

Важливо Німеччина заблокувала активи росіян на мільярди євро: що про це відомо

Восьмий пакет санкцій буде спрямований на "більш значущі сектори російської економіки" і продовжить націлюватися на людей, відповідальних за агресивну війну в Україні. Міністри ЄС проведуть свою наступну офіційну зустріч у середині жовтня, коли пакет санкцій може бути формалізовано.

Восьмий пакет санкцій буде націлений на більш релевантні сектори російської економіки,
– сказав Боррель.

Додамо, що раніше глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель скликав неформальну зустріч міністрів закордонних справ Євросоюзу для того, щоб погодити "спільну лінію" щодо заяви путіна.

В інтерв'ю Reuters міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу сказав, що Путін намагається налякати та розділити Захід, але його останні коментарі стали "моментом, що змінив гру".

Зустріч у середу має наголосити на:

  • єдності,
  • швидкому просуванні з новим пакетом санкцій,
  • використанні механізму фінансування Європейського миротворчого фонду для збільшення поставок зброї в Україну, сказав він.

Ми також повинні заявити про взяття на себе юридичної відповідальності. Фюрери в кремлі не повинні сприймати як належне те, що їхню відповідальність за геноцидну війну слід сприймати м'яко,
– сказав він.

Міністри ЄС погодилися збільшити постачання зброї Україні

Вони також домовилися про збільшення поставок зброї в Україну. Боррель відмовився повідомити подальші подробиці про тип санкцій або військової підтримки, але сказав, що, на його думку, у блоці буде "одностайна" підтримка нових заходів.

Заяви путіна та реакція ЄС

Речник Єврокомісії Петер Стано констатував, що президент росії своїм рішенням оголошення часткової мобілізації показав, що хоче не миру, а війни.

Заяви президента Путіна про "референдуми" та часткову мобілізацію – лише ще один доказ, що Путін не зацікавлений у мирі. Він зацікавлений в ескалації своєї війни,
– сказав Стано.

Що відом про "референдуми" на окупованих територіях

Окупанти планують провести з 23 по 27 вересня псевдореферендуми про приєднання до росії захоплених територій:

  • Донецької,
  • Луганської,
  • Херсонської,
  • Запорізької областей.

Очільник кремля оголосив про часткову мобілізацію в росії та заявив про те, що визнає результати так званих "референдумів" на окупованих територіях України. Путін обґрунтовує це тим, що жителі окупованих територій "потребують захисту".

Вас може зацікавити – нові заяви-погрози путіна: дивіться відео