Таку думку в матеріалі 24 Каналу висловив старший аналітик фонду "Повернись живим", аналітик Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков.
Читайте також Залежить від підрозділу: які наразі мобілізаційні можливості в Росії
Менше угруповання може бути значно безпечнішим для Путіна
Експерт зауважив, важливий і той фактор, що угруповання у 500 тисяч осіб, що задіяні у війні проти України, легше контролювати, аніж мільйонне.
Все ж таки у Росії геть не демократичний режим, і Путін добре пам'ятає урок Першої світової війни, коли армія, яка зазнає втрат, сидить в обороні, а в один прекрасний момент може повернути зброю проти свого керівництва. І тут значно безпечним може бути менше угруповання,
– підкреслив аналітик.
Саме через ці фактори, за словами Бєлєскова, Москва, якщо й буде проводити офіційно оголошену мобілізацію, то робитиме це радше для підтримання тих сил, що вже діють. А не для створення якоїсь великої переваги та спроби переходу до масштабних наступів.
Втім, звісно, виключати інші варіанти неможливо. Адже думки російського керівництва вже давно не були раціональними.
Цікаво Скільки російських окупантів перебуває в Україні: у ГУР розповіли, якою є загроза
Окупанти не можуть оголосити відкриту мобілізацію
- Зауважимо, у жовтні представник ГУР Вадим Скібіцький розповів, що в державі-агресорці все готове до відкритої мобілізації. Втім, оголосити її ворог не може. І на це є одразу декілька причин.
- На відсутність оголошення масової мобілізації впливають вибори президента Росії, що відбудуться у 2024 році.
- "Тому що мобілізація – це складний процес, який впливає на суспільно-політичну обстановку на території Росії. Але це й дуже потужний удар по економіці Росії, тому що призивається найбільш працездатне населення, яке повинно працювати й робити продукт, забезпечувати промислову активність. Мабуть, Росія десь все це враховує", – зазначив генерал-майор.