Про це 24 Каналу розповів колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. За його словами, не варто недооцінювати ворога, адже у нього дійсно є людський ресурс. Тут варто й нагадати, що Путін вже підписав указ про весняний призов строковиків.

До теми Розслідувачі встановили смерть 2 тисяч російських офіцерів в Україні: реальні цифри вищі в рази

З кожною новою хвилею у них буде ще більше проблем

Як зауважив Ступак, під час попередньої мобілізації вони досить з потугами подолали відмітку у 200 тисяч. Вже згодом Путін розповідав про 360 тисяч призваних, а міністр оборони Шойгу – про 320 тисяч. Так і не стало зрозуміло, скільки вони насправді назбирали людей.

Я думаю, що цьогоріч їм зібрати людей буде ще важче, ніж раніше. Звісно, певну кількість наберуть. Зараз вони дуже розраховують на два призови,
– зазначив Ступак.

Очевидно, що військові одразу добровільно-примусово "пропонуватимуть" строковикам підписати контракт та відправитися на війну. Так вони, умовно, зможуть назбирати щонайбільше 280 – 300 тисяч людей. Хоч у цьому випадку на контракт повинні погодитися усі строковики. Тоді у них буде ще потреба назбирати 100 – 120 тисяч контрактників. Це може бути для них проблемою.

Ступак припустив, чи зможе Росія знайти ще 400 тисяч людей на війну: дивіться відео

Не варто забувати і про проблеми із забезпеченням. У мобілізованих окупантів з першої хвилі були значні проблеми з оснащенням. Цього разу буде ще гірше.

З кожною новою хвилею їм буде важче все забезпечувати. Про техніку не говоримо. Вже є проблеми. Але автоматів, на жаль, вистачить на всіх,
– вважає Ступак.

Росія хоче мобілізувати ще 400 тисяч людей

  • У виданні Bloomberg з посиланням на джерела повідомляли, що Росія збирається набрати ще 400 тисяч людей. Вони спробують поповнити втрати контрактниками.
  • У британській розвідці сумніваються, що Росії вдасться це здійснити. Однак цілком реально, що так званих "добровольців-контрактників" просто змушуватимуть підписувати контракт.
  • Паралельно російський диктатор Путін підписав указ про весняний призов. Він хоче набрати 147 тисяч строковиків.