Про це йдеться у відповідний постанові Кабміну від 16 травня 2024 року №560, передає 24 Канал.

Читайте також Уряд розширив перелік критеріїв для бронювання працівників однієї із галузей

Де можуть вручати повістки

Повістки резервістам та військовозобов'язаним можуть вручати за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання.

Також повістки видаватимуть на місцях роботи, навчання, у громадських місцях, громадських будинках та спорудах, місцях масового скупчення людей, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на пунктах пропуску (блок-постах), пунктах пропуску через державний кордон України.

Хто має право вручати повістки

  • представники ТЦК – в межах адміністративної території, на яку поширюється повноваження відповідного ТЦК;
  • представники структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій) – в межах адміністративної території, на яку поширюється повноваження відповідної районної, міської держадміністрації (військової адміністрації);
  • представники виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад – в адміністративних межах населених пунктів та територій, на які поширюється повноваження відповідних виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад;
  • представники підприємств, установ, організацій – на території підприємств (установ, організацій) та в місцях виконання працівниками робіт (обов'язків);
  • представники відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ (тільки резервістам та військовозобов'язаним, які перебувають в зазначених органах на військовому обліку) – на усій території України.

Повістки розсилатимуть поштою

Згідно з новим Порядком, якщо військовозобов'язаний протягом 60 днів не уточнить дані в ТЦК, то йому надсилатимуть повістку поштою. Так, оповіщення почнуть надсилати поштою з 18 липня 2024 року.

Якщо й після цього призовник не з'явиться у військкоматі, то далі почнеться процедура заочних штрафів, відкриття виконавчого провадження і стягнення з особи відповідних коштів чи майна.