Батьки малюків переконані - в Україні їхнім чадам дадуть більше знань, ніжу рідній Молдові. До того ж з нашим атестатом дитині потім легше вступити до українського вишу.

"В Росії хочуть навчатися, в Україні. Звичайно, з молдовською освітою їм це буде важко зробити, тому все зрозуміло. І батьки українці по ту сторону Дністра, і ми вважаємо, що рівень освіти у нас набагато вищий ніж у них. Тому батьки хочуть навчати дітей тут", - каже начальник управління освіти Могилев-Подільської міської ради Володимир Коновалов.

"Я, звісно, хочу продовжити майбутнє навчання в Україні, тут гарніша освіта, кращі вчителі, більш кваліфіковані, у мене україномовна сім’я", - каже учениця школи-гімназії №2 Могилев-Подільського Інна.

Зараз у школах Могилев-Подільського навчається близько 30% молдавських дітей. У кожному класі по 5 іноземних школярів. Усі вони нарікають на проблеми із перетином кордону. Батьки просять спростити процедуру переходу, хоча б для школярів. Мовляв, ті частенько запізнюються на важливі уроки, бо змушені разом з усіма стояти у черзі на прикордонних пунктах пропуску.

"Кожен день бувають великі черги, і нам дуже важко йти в школу зранку, так і ввечері. Так спізнюємося, на годину буває таке", - каже учень школи-гімназії №2 Могилев-Подільського, громадянин Молдови Іван.

"Діти - громадяни Республіки Молдова перетинають кордон по внутрішнім паспортам громадян Республіки Молдова. Діти - громадяни Молдови перетинають кордон з 7 років, з того часу як вони ідуть до школи. З 1 вересня. Як всі, діти України і діти Молдови. На загальних вимогах", - каже начальник відділу прикордонного контролю Могилів-Подільського загону Олег Білко.

До кордону вимоги загальні - а от для освіти ні. Маючи український атестат молдовська молодь легко вступить до будь-якого українського Вишу навіть на бюджет. А от відповідний молдовський документ такої путівки до життя не дає.