За місяць десятикласники повинні написати 12 додаткових контрольних, учні п'ятого класу - 5.

Фахівці вважають, що це зайве навантаження для дітей.

"Я вважаю, що на середині року, коли діти й так завантажені різними видами контрольних робіт, це не дуже доцільно проводити навіть щодо їхнього стану, це може ввести їх у стан стресу, перенавантаження", - вважає шкільний психолог Тетяна Васильова.

Освітяни підозрюють, що моніторинг проводиться, аби заробити на брошурах з завданнями і відповідями.

"Якщо сьогодні продаються завдання і відповіді до цих завдань, якщо самі вчителі поставлені у таку ситуацію, що вони проводять цей моніторинг, вони перевіряють роботу, і вони не впевнені, чи потім за результатами цього моніторингу не будуть оцінювати їхню роботу, то на об'єктивні результати у всіх цих умовах цього моніторингу теж неможливо розраховувати", - впевнена голова Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України Лілія Гриневич.

Крім того, є припущення, що завдання моніторингу не зможуть об’єктивно оцінити знання школярів.

"Самі власне завдання, які пропонуються, а це контрольна робота на 45 хвилин з історії вона має 12 завдань, щоб оцінити рівень знань учнів впродовж чотирьох років на основі 12 завдань просто неможливо", - вважає Роман Пастушенко (Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти).

Зауважимо, одна брошура для п'ятого класу коштує 7 гривень, для десятого - 8. Повний комплект для п'ятикласників коштує 35 гривень, батьки десятикласників заплатять за посібники 96 гривень. І це лише завдання. Відповіді продають окремо - по шість гривень за книжечку.

Навіщо Міністерству моніторинг знань посеред навчального року? Скільки зароблять організатори цієї перевірки? Як відбуваються конкурси підручників в Україні? Дізнайтеся про моніторинг батьківських кишень у проекті "Крупним планом".