Про це йдеться на офіційному сайті Геннадія Москаля.
Усі вказані в переліку адміністративні одиниці перебувають на контрольованій Україною території, однак тут неможливо зібрати районну, селищну чи сільську раду, немає мера, сільського голови тощо. Вони втекли в Росію, перебувають в ополченні серед бойовиків або притягаються правоохоронними органами України до відповідальності за сепаратизм. Органи місцевого самоврядування неспроможні виконувати свої прямі функції, тому їх необхідно переобрати й перезавантажити,
- зазначив Москаль.
Згідно із законом про особливий порядок місцевого самоврядування, цей перелік затверджується постановою Верховної Ради України.
Москаль також вважає, що для реалізації Закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” треба прийняти кілька нових і внести зміни в кілька чинних законів.
“Тому ми пропонуємо суб’єктам законодавчої ініціативи невідкладно розробити і внести на розгляд Верховної Ради проекти законів: “Про загони народної міліції в окремих районах Донецької та Луганської областей”, “Про економічний режим здійснення господарської та економічної діяльності в окремих районах Донецької та Луганської областей”, “Про внесення змін до Закону України “Про прокуратуру”, “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, - зазначив голова Луганської ОДА.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" 16 жовтня. Згідно з ним вибори на окремих територіях Донбасу мають відбутися 7 грудня.
Особливий порядок на зазначених територіях запроваджується Законом тимчасово, на три роки з дня набрання ним чинності.
Закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" набув чинності 18 жовтня, після публікації у "Голосі України".