І немає нічого незвичайного у відставці вкрай непопулярного в Британії прем'єр-міністра, що погрузнув у скандалах, у момент економічної кризи, ще й підігрітої дурістю Brexit, яку цей самий прем'єр-міністр активно просував.

Читайте Викиньте слово "здали" зі свого лексикону

Що відбувається у Британії

І так, Борис Джонсон дуже не популярний у Британії. Так, його постійно супроводжують скандали.

І так, зараз у Британії найвища інфляція за 40 років та постійні протести і страйки. Хоча в останньому, в інфляції, Борис мало чим може бути винен. Але проблеми в економіці багато в чому пов'язані з Brexit, а тут його вина очевидна.

І так, у демократичних країнах цього може бути достатньо для відставки прем'єр-міністра. І її, відставку, може ініціювати партія цього прем'єр-міністра. Розуміючи, що непопулярний лідер тягне рейтинг на дно.

Але все це, звичайно, можна відкинути, спостерігаючи за Туманним Альбіоном із Києва чи Львова і побачити руку кремля. Підступна рука кремля повернулася в минуле і розливала пиво на Даунінг-стріт під час Різдвяної вечірки, коли всі британці сиділи під жорстким локдауном… Реальний сценарій? Ні, звичайно.

Актуально Серпень буде гарячим: російські ЗМІ вибухнули планами Кремля щодо України

Чи важлива для України підтримка Британії?

Так. І вона нікуди не подінеться, навіть якщо Джонсона зможуть відірвати від його крісла, в яке він вчепився аж до непристойності сильно. Адже підтримка України – це не дурість Джонсона, це консенсус у британських елітах. Котрий поділяють обидві партії. І підтримка нікуди не дінеться із відставкою Бориса Джонсона.

Щобільше, саме завдяки Україні Борис намагався зберегти своє крісло. Як тільки взимку перед Джонсоном замаячила перспектива відставки, він одразу ж почав розводити небачену активність на українському напрямку. Сподіваючись, що війна врятує його.

А якщо українці хочуть попереживати з приводу якогось прем'єр-міністра в Європі, то краще перейматися Маріо Драгі. Бо потенційна зміна глави уряду в Італії, де замість технократа Драгі міг би прийти якийсь популіст, справді загрожувала б єдності ЄС у підтримці України. Але ще більше вона б загрожувала економіці Італії, де накопичилося безліч проблем і де тільки сумніви інвесторів у її майбутньому можуть призвести до кризи, так що може і пронесе.

І так, Україна у центрі світової уваги. Але це не означає, що ми – пуп Землі. А отже, події в Лондоні чи Вашингтоні можуть бути не пов'язані з нами. І навіть не пов'язане з путіним. Таке буває…

За темою – Арестович: відставка Джонсона не змінить курс Британії: дивіться відео