Можливо, це початок формування угруповання російських військ на території Білорусі. Таку думку 24 Каналу озвучив військовий експерт Олег Жданов.

Читайте також Лукашенку привиділись "українські диверсанти" на кордоні: у ДПСУ відреагували на заяви диктатора

"Росія може розпочати підготовку до оголошення загальної мобілізації після виборів. Тоді це початок формування угруповання російських військ на території Білорусі. Куди він буде направлений? Найімовірніше, проти нас спочатку, можливо, з перспективою відкриття другого фронту. Але так просто ешелони з російською технікою там не з'являються", – сказав він.

Не найближча перспектива

Як зазначив Олег Жданов, чи повернеться Росія до ідеї відкриття другого фронту з Білорусі – залежатиме від людського ресурсу. Якщо ворог зміг перекинути ешелон з 60 одиниць техніки, це свідчить про те, що запаси є. Західні фахівці оцінюють, що Росії цих запасів вистачить це на два – три роки війни.

Якщо буде особовий склад, я думаю, вони будуть формувати там ударне угруповання. Це буде не найближча перспектива. Не за місяць, не за рік. Це три – п'ять років при ідеальних розкладах у плані постачання мобілізаційного ресурсу для формування цих військ. Але поява такого ешелону нас повинна зацікавити та насторожити,
– вважає військовий експерт.

Останні новини Білорусі

  • КДБ Білорусі 15 лютого повідомило, що в Лельчицькому районі Гомельської області, який межує з Україною, ввели режим контртерористичної операції. Речник ДПСУ Андрій Демченко пояснив, що впровадження режиму КТО біля кордону з Україною більш схоже на привернення уваги. Він зазначив, що в цьому районі планувалося проведення чергових навчань – їх організовують в Білорусі постійно.
  • Білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко заявив, що 16 лютого, на кордоні з Україною нібито було затримано "українських диверсантів" із вибухівкою, що намагалися здійснити диверсії на території Білорусі та Росії. У ДПСУ повідомляють, що це звичайнісіньке підігравання Росії, задля того, щоб змістити акценти та виставити агресором Україну.
  • За словами речника ДПСУ, Росія на території Білорусі не має ресурсів для наступу на Україну з Півночі. У Білорусі регулярно фіксують якісь навчання, зокрема, із залученням колишніх вагнерівців.