Таку думку 24 Каналу озвучив політолог Олег Саакян. За його словами, у країн буде різний рівень рішучості, але дозволи будуть.

До теми Право України на самооборону: які 11 країн уже дозволили бити їхньою зброєю по території Росії

Повного дозволу не буде

Олег Саакян вважає, що дозволи 11 держав мають спонукати США поставитись ліберальніше до ударів по території Росії переданою Україні зброєю. Однак навряд чи Штати підуть на крок повного дозволу.

Я думаю, це буде цілий ряд вимог і умов. Наприклад, тільки така зброя, лише у такій зоні 100, 150, 200 кілометрів, тільки такого типу об'єкти, за виключенням цих, цих і цих. Якісь умови 100% будуть поставлені,
– припустив він.

Хоча навіть це – серйозний крок вперед. Тому що це дуже важливе питання для України.

Загалом у Європі загальний рівень рішучості наразі більший. За пів року, коли Україна не отримувала військову допомогу від Штатів, росіяни отримали підтвердження своєї ілюзії, що вони нібито можуть скористатися вікном можливостей перед виборами у США. Це спонукало Європу брати відповідальність за європейську безпеку, бути більш рішучими у підтримці України.

"Штати повернулися через пів року, а ситуація вже інша. Росія нарвана, а Європа рішуча. І тепер вони, перебуваючи між цими лещатами, вимушені також надолужувати час, змінюючи свої підходи. Тому, на мою думку, це лише питання навіть тижнів. Дозвіл від США для того, щоб бити принаймні з певними умовами по російських військах на російсько-українському прикордонні", – додав політолог.

11 країн дозволили бити їхньою зброєю по Росії

  • Станом на 29 травня вже 11 країн-партнерів офіційно повідомили, що не проти використання їхньої зброї для атак по території Росії. Мовиться про Францію, Литву, Латвію, Канаду, Швецію, Естонію, Польщу, Фінляндію, Чехію, Велику Британію та Нідерланди.
  • Зокрема, президент Франції Еммануель Макрон наголосив, що союзники мають дозволити Україні "нейтралізовувати військові бази, з яких запускаються ракети". Лідер наголосив, що французька зброя має вражати виключно військові об'єкти російських окупантів, цивільні – у жодному разі.
  • Видання The Washington Post написало, що президент США Джо Байден може погодити дозвіл Україні завдавати ударів по території Росії американською зброєю. Зазначається, що це рішення може стати відповіддю на поставку Китаєм Росії передових технологій.