Ці станції є чи, радше, були частиною російської системи раннього попередження про ракетно-ядерний напад. Тепер Росія стає набагато вразливішою для атак. Детальніше про це 24 Каналу розповів Сергій Жирнов – ексспівробітник КДБ.

Читайте також "Очі" української авіації: що відомо про ASC 890 – перші літаки-розвідники, які надає Швеція

Ядерний потенціал Росії відомий усім

За даними видання The Washington Post, США "стурбовані" нещодавніми ударами України по російських радіолокаційних системах попередження про ракетно-ядерний напад, бо ці атаки можуть "небезпечно занепокоїти Москву".

Річ у тім, що американські урядовці вважають ці РЛС "чутливими" та що вони нібито не були залучені у війні проти України. Через те Москва може вважати, що її стратегічні сили стримування стали мішенню. Це непокоїть Вашингтон, однак, зазначають у виданні, Києву про це відомо.

Такими ударами Україна, можливо, навіть з подачі західних радників показує людям довкола Путіна та тим, хто займається стратегічною обороною Росії, що у них немає жодного "стратегічного щита". Що всі їхні ядерні цілі вразливі. У Росії всього 12 федеральних сховищ ядерної зброї, дані яких всім відомі. Якщо одночасно по них вдарити, то у Росії не залишиться і 5% ядерного потенціалу,
– зазначив Сергій Жирнов.

Одна РЛС "Воронеж" охоплює приблизно 6000 кілометрів довкола себе. Таких у Росії стоїть 10, 2 з яких вже уразили українські дрони. Якщо знищити й інші, Росія просто не побачить, що відбуватиметься довкола неї.

Знищення російських РЛС: що відомо

  • Служба безпеки України уразила у тимчасово окупованому Криму радіолокаційну станцію "Небо-СВУ" російського окупаційного війська. Ця РЛС поблизу Армянська контролювала ділянку фронту в 380 кілометрів, забезпечуючи захист об'єктів на території Криму.

  • Увечері 27 травня потужні вибухи лунали в районі аеродрому Луганська: там почалась серйозна пожежа. Уже наступного дня "Радіо Свобода" опублікувала супутникові фото, на яких видні сліди великого вогню. Раніше на цьому місці неподалік злітної смуги розташовувався радіолокаційний комплекс "Небо-М".

  • Крім того, вночі 27 травня дрони ГУР уразили радіолокаційну станцію дальнього виявлення цілей "Воронеж-М", яка розташована неподалік Орська. А незадовго до цього удару зазнала РЛС "Воронеж-ДМ" поблизу міста Армавір на Кубані. Зауважимо, що дрон подолав 1800 кілометрів.