Ймовірно, удар дронами був успішним, про що свідчать супутникові фото. Політтехнолог Борис Тизенгаузен у розмові з 24 Каналом пояснив, що занепокоєння Сполучених Штатів з цього приводу може бути не тим, чим здається на перший погляд.

Дивіться також Уже мінус 4 катери: що відомо про КС-701 "Тунець", які знищує Україна

США відплачують Росії тією ж монетою

The Washington Post опублікував матеріал, у якому мовиться, що Сполучені Штати стурбовані ударом українських дронів по загоризонтальних РЛС у Росії, бо це нібито може порушити стратегічну стабільність. Мовляв, ці об'єкти не були залучені у підтримці війни Росії проти України.

При цьому вони є "чутливими об'єктами", оскільки Росія може вважати, що її стратегічні ядерні сили стримування є мішенню. За словами неназваного американського чиновника, це нібито може підірвати здатність Росії підтримувати ядерне стримування проти Сполучених Штатів.

Мені іноді здається, що Сполучені Штати відверто знущаються з Росії. Вони "дуже стурбовані", бо ці об'єкти ж не беруть участі у війні, то як же так вийшло?,
– зіронізував Борис Тизенгаузен.

До слова, після того, як у США офіційно заявляли, що Україні варто утримуватись від ударів по російських НПЗ, атаки не зупинилися. Щобільше, дрони вдарили по порту в Новоросійську, пошкодивши 2 термінали з 12.

"Росіяни не можуть цього збагнути. Зараз така ж ситуація. США буквально кажуть: "ой-ой-ой, оце Україна некерована, як же таке допускають? Ми проти цього, звісно ж. Ну а всі координати, якщо потрібно, є у відкритому доступі". Якщо удари продовжаться – так це і сприймайте. США повертають росіянам їх же манеру спілкування: це не ми, "нас там нєт", техніку можна придбати у будь-якому військторгу тощо", – пояснив політтехнолог.

Ураження російських РЛС: що відомо

  • Дрони Головного управління розвідки у ніч на 27 травня атакували радіолокаційну станцію дальнього виявлення цілей "Воронеж-М", які стоїть у місті Орськ Оренбурзької області. Для цього безпілотник подолав аж 1800 кілометрів від кордону з Україною, що стало новим рекордом дальності ураження.
  • Незадовго до цього, на Кубані дрони уразили загоризонтну РЛС "Воронеж-ДМ". Вона забезпечувала дальність виявлення до 6000 кілометрів по горизонту та 7000 кілометрів по вертикалі, при одночасному супроводженні до 500 цілей. Зауважимо, що тоді російська влада повідомляла, що "пе-ве-о" все збила.
  • Додамо, що ці РЛС створені для виявлення балістичних міжконтинентальних ракет та є одним з елементів "ядерного щита" Росії.