Про це повідомляє ZN.ua.
"Отже, в програмі буде записано, що консультації з цього питання триватимуть. Ключовим аргументом, який спрацював, виявилося посилання, що українським політикам буде дуже важко переконати виборців у необхідності підвищити вік виходу на заслужений відпочинок до рівня, який усього на два роки поступається середній тривалості життя в країні. Ну й, звичайно, небезпідставне запитання візаві з МВФ: "Ви що, хочете, щоб нас знесли?", — пише видання.
Крім ліквідації всіх спецпенсій, підвищення зарплат в держсекторі не буде супроводжуватися автоматичним перерахунком пенсій.
Із "завоювань" в переговорах - МВФ вимагав підвищення тарифів на газ і теплокомуненерго вже з 1 березня цього року українській стороні начебто вдалося відстрочити цей момент ще на 31 день - до 1 квітня 2015-го.
Щодо долі найбільшого в Україні держпідприємства — НАК "Нафтогаз України" — є окремий розділі програми.
Зовнішні донори категорично наполягають на впровадженні в Україні Третього енергопакета ЄС (пакет реформ у сфері газу та електроенергії, затверджений у Євросоюзі 2009 році).
Також передбачається приватизація газового монополіста після поділу його на окремі функціональні структури (у сфері видобутку, транспортування, розподілу і так далі).
При цьому дефіцит НАКу, який становив торік 5,4% ВВП, має бути вже 2016 р. зведений до нуля.
Дефіцит сектора держуправління загалом, який становив, за підрахунками МВФ, понад 10% ВВП 2014-го, повинен уже нинішнього року, як офіційно заявила міністр фінансів України Наталія Яресько, знизитися до рівня не більш як 4,6% (2016-го — 1,5%).
За інформацією джерел, секвестр нинішнього держбюджету неминучий - його сума повинна скласти 66 млрд грн .
Як відомо, Київ домовився з Міжнародним валютним фондом про програму, яка передбачає виділення 17,5 мільярдів доларів впродовж чотирьох років.