Поліцейським кийком можна завдати більше травм, ніж електрошокером. Про це говорив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко в ефірі одного з українських телеканалів, пише УНН.

До теми Уряд розширив повноваження поліції: вони зможуть частіше застосовувати шокери

Нагадаємо, уряд затвердив можливість використання електрошокерів поліцейськими, і пропонує розширений опис їхнього використання внести у законодавство.

Чому електрошокер – це гуманніше, ніж кийок

За словами представника МВС, електрошокер здебільшого використовують для того, щоб зупинити правопорушника. Причому "в основному це великі люди, які зловживають наркотиками, алкоголем".

  • "Якщо не використовувати електрошокер, то... У поліції достатньо обмежений арсенал можливостей, тож використовують поліцейську палицю", – розповів Геращенко.

Заступник міністра нагадав, що кийком не можна бити по голові, шиї, суглобах, статевих органах. І все ж кийком можна завдати травм набагато важчих, ніж електрошокером.

У момент, коли людина пручається, поліцейський замахується, щоб вдарити палицею в те місце, яке не заборонене, правопорушник змінює позицію тіла в просторі. Удар втрапляє, наприклад, у голову,
– сказав Геращенко.

Наслідки цього можуть бути набагато страшніші, ніж якби правоохоронець застосував електрошокер.

Аналітика Електрошокери замість поліцейських кийків: чи зменшить це кількість травм серед затриманих