Про це сказав заступник міністра закордонних справ Польщі Марчін Пшидач. Він зазначив, що Білорусь цинічно використовує людей, які хочуть потрапити в Євросоюз.

До теми Естонія направить на польсько-білоруський кордон своїх військових

"З одного боку ми маємо агресивний натовп мігрантів, яких привозять до Білорусі найчастіше з країн Близького Сходу. Також у нас є інформація, що цих людей навіть навчили, як поводитися на кордоні. З іншого боку, проводять кампанію дезінформації", – сказав Пшидач.

Що хоче Лукашенко

Заступник міністра зазначив, що дії Лукашенка є злочинними.

Лукашенко агресивною позицією хоче змусити ЄС визнати, що він є лідером держави. Він хоче зняти санкції, накладені на нього особисто та на його соратників,
– розповів Пшидач.

Мета Росії

За словами Пшидача, дії Москви мають перевірити, чи зможе Захід вистояти. Росія намагається дестабілізувати ситуацію на східному фланзі НАТО.

"Ми повинні бути обережними й зважати на те, що відбувається на ринку газу після фактичної згоди США та Німеччини добудувати "Північний потік-2", що відбувається навколо України, як газом шантажують Молдову", – сказав він.

Міграційна криза на білорусько-польському кордоні: останні новини

  • Про гібридну атаку зі сторони Білорусі Володимир Зеленський поспілкувався телефоном з польським президентом Анджеєм Дудою. Також український президент розповів польському колезі про ситуацію на Донеччині та Луганщині.
  • Ввечері 23 листопада сотні нелегалів штурмували кордон. Вони кидали у польських прикордонників камінням.
  • На кордоні Білорусі вночі 24 листопада мігранти спробували силою прорватися до Польщі. Під час цього постраждав польський військовий.