Речниця українського дипломатичного відомства Катерина Зеленко в опублікованому на офіційному сайті МЗС повідомленні наголосила, що для України Білорусь – це сусідня держава, з якою "ми завжди прагнули й прагнемо дружніх відносин".

Радимо ознайомитися Масові протести в Білорусі: останні новини й що відомо – фото, відео

Тож, з огляду на складну політичну ситуацію в Білорусі, українські дипломати розуміють "емоційну перевантаженість колег". Та разом із цим радять "не відкидати цінних дружніх порад".

Досвід української Революції Гідності вчить саме тому, що не слухати думку суспільства і порад друзів, а натомість торувати собі шлях вперед кийками – це шлях у нікуди,
– зазначила Зеленко.

У підсумку в МЗС України побажали Білорусі гідно пройти випробування та зміцнити незалежність і демократію.

Коротко про дипломатичну перепалку України та Білорусі

  • Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Euronews говорив про те, як вчинив би, якби був на місці Олександра Лукашенка. На думку Зеленського, у Білорусі варто було б провести повторні вибори (за присутності міжнародних спостерігачів), які б не викликали ні в кого сумнівів своїм результатом.
  • На слова Зеленського відреагували у МЗС Білорусі. Речник відомства Анатолій Глаз заявив, що його країна потребує підтримки та розуміння, а не "заїжджених порад". Ба більше, мовляв, "останні експерименти" в історії України свідчать, що тій є чим займатися всередині своєї держави – замість роздавати поради.