Речник МЗС України Олег Ніколенко закликав народних депутатів не займатися кадровими призначеннями у сфері зовнішньої політики, пише 24 Канал. Зокрема, свою заяву Ніколенко адресував Олексію Гончаренку.

Дивіться також Ми переможемо, – Резніков вірить у закінчення війни та вступ у НАТО до літа 2024 року

У МЗС відповіли Гончаренку

Закликаємо українських народних депутатів, зокрема Олексія Гончаренка, не займатися кадровими призначеннями у сфері зовнішньої політики, оскільки ця тематика не відноситься до їхньої фахової компетенції,
– сказав він.

Речник МЗС нагадав, що рішення про призначення послів України ухвалює президент за підсумками обговорення з міністром закордонних справ.

"Розгляд відповідних кандидатур нині триває", – повідомив він.

Який контекст заяви Ніколенка

Нардеп Олексій Гончаренко 1 серпня повідомив, що Резнікова нібито можуть призначити послом у Британії. У липні Володимир Зеленський звільнив Вадима Пристайка з посади посла України у Великій Британії.

Також його звільнили з посади Постійного представника України при Міжнародній морській організації (ІМО).

Відставці Пристайка передувала його критика цитати Зеленського про главу Міноборони Британії Бена Воллеса. Водночас команді посла не відомо, чи пов'язана відставка з критикою.

Резнікова вже "відправляли" у відставку

  • На початку 2023 року на тлі корупційного скандалу в Міноборони повідомлялося, що Резнікова переведуть на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості.
  • Новим міністром оборони буцімто мав стати керівник ГУР МО Кирило Буданов. Проте Резніков та Буданов залишилися на своїх посадах.
  • Олексій Резніков заявив, що не отримував пропозиції очолити Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості. Він також заявив, що Зеленський вирішив залишити його на посаді очільника Міноборони.