Зараз за інформацією Тріполі, у головному місті опозиції - Бенгазі перебувають 20 катарських військових експертів, які проводять навчання близько семисот повстанців.

Заступник міністра закордонних справ Лівії Халід Каім також повідомив, що у бойових діях на боці заколотників беруть участь члени ліванської шиїтської організації "Хезболла". Бойовики виконують роль снайперів, не приховуючи цього від західних розвідувальних служб. Напередодні повідомлялось, що представник опозиційної Національної ради Лівії Махмуд Авад Шамам звинуватив східноєвропейські країни у постачанні зброї для військ Каддафі.

У Берліні подальшу долю операції у Лівії вирішують міністри закордонних справ країн НАТО. Головує на дводенному саміті генсек Північноатлантичного альянсу - Андерс Фог Расмуссен. Держсекретар США Хілларі Клінтон впевнена, що вирішення лівійського конфлікту - не за горами.

"В усіх країн НАТО єдина мета - побачити, як впаде режим Каддафі у Лівії. І ми докладаємо усіх зусиль, аби реалізувати цю мету", - каже держсекретар США Хілларі Клінтон.

Критиком чинної стратегії коаліції виступає міністр закордонних справ Франції Алан Жюппе. Він переконаний, що з 27 березня, відколи союзники перейняли керівництво операцією, зроблено недостатньо. Попри бомбардування вціліла значна частина бойової техніки Каддафі.

Крім Лівії міністри країн Альянсу планують обговорити ситуацію в Афганістані, відносини між НАТО і ЄС. У рамках саміту відбудеться також засідання Ради НАТО - Росія, комісій НАТО - Україна і НАТО - Грузія.