Про це в інтерв'ю "Інтерфаксу" заявив директор Департаменту з питань нерозповсюдження та контролю над озброєннями російського міністерства закордонних справ Михайло Ульянов.
"Відповідно до доктрини, як і колись, Російська Федерація залишає за собою право застосувати ядерну зброю у двох випадках: у відповідь на застосування проти неї та її союзників ядерної та інших видів зброї масового знищення, а також у разі агресії проти неї з застосуванням звичайної зброї, коли під загрозу поставлено саме існування російської держави", — сказав він, коментуючи нещодавні заяви щодо російської ядерної риторики.
Ульянов зазначив, що буцімто така доктрина не несе загрози зовнішньому світу, а "лише служить попередженням потенційному агресору, якщо такий з'явиться".
Дипломат назвав "недобросовісними" твердження про підвищення ролі ядерної зброї в новій редакції російської військової доктрини.
"Давайте поглянемо на ядерну доктрину США. У ній йдеться про можливість застосування ядерної зброї у виняткових обставинах для захисту життєво важливих інтересів США або їх союзників і партнерів. Очевидно, що таке формулювання передбачає набагато ширший спектр сценаріїв застосування ядерної зброї, ніж це допускає російська військова доктрина. Тут є, над чим замислитися", — додав російський дипломат.
Читайте також: НАТО обговорить "секретний документ" про російську ядерну загрозу, — Die Welt