"Враховуючи те, що незалежність Криму була проголошена нелегітимним органом за результатами антиконституційного референдуму, проведеного з кричущими порушеннями загальноєвропейських норм і стандартів проведення референдумів, Міністерство закордонних справ України звертається до всіх членів міжнародного співтовариства з настійним проханням утриматися від міжнародного визнання "Республіки Крим", - сказано в коментарі МЗС.
МЗС наголошу, що в сучасному міжнародному праві загальноприйнятим є обов'язок держав не визнавати самопроголошені псевдодержавні утворення або будь-яку ситуацію, яка пов'язана з їх існуванням, якщо вони є результатом протиправної застосування сили.
"Проголошення незалежності "Республіки Крим" є безпосереднім наслідком застосування проти України сили та загрози силою з боку Російської Федерації, що, враховуючи статус Росії як ядерної держави, має особливо небезпечний характер як для територіальної цілісності та незалежності України, так і для міжнародного миру і безпеки в цілому", - наголошується в коментарі.
Відомство також стверджує, що у Криму норми міжнародного права у членів міжнародного співтовариства виникло зобов'язання не визнавати півострів як суб'єкт міжнародного права, в тому числі не визнавати ніякої ситуації, договору або домовленості, які можуть бути створені або досягнуті щодо цієї території.
МЗС також зазначає, що порушення цього зобов'язання, тобто міжнародне визнання "Республіки Крим", проголошення якої позбавлене як конституційної, так і міжнародно-правової основи, означає, що суб'єкти такого визнання в свою чергу здійснюють міжнародно-протиправний акт, порушуючи фундаментальні норми міжнародного права і загальновизнані принципи співіснування держав.
Як відомо, 441 голосом Держдума прийняла проект заяви "Про ситуацію в Криму". У тексті заяви зазначається, що нижня палата парламенту підтримує народу Криму в його прагненні возз'єднатися з Росією.