Міністр сподівається, що грудневий саміт “Україна-ЄС” стане історичним.
“Маємо сьогодні найкращі темпи діалогу з ЄС серед сусідів Євросоюзу на пострадянському просторі. Ми не збираємось знижати ці темпи. Україна чітко бачить своє місце у європейській системі координат. Наша стратегічна мета - набуття членства в ЄС. Ключовим етапом на цьому шляху є укладення угоди про асоціацію”, - сказав міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.
“Договір про асоціацію поглибить стосунки між Україною і ЄС. І надасть значні переваги громадянам. Україна зможе підвищити експорт, та посилити співпрацю в галузі енергетики і транспорту. Ми можемо створити нові робочі місця і підвищити стандарти виробництва. Україна стене більш конкурентоспроможною”, - заявив голова Представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.
Експерти і урядовці прогнозують, що угоду про асоціацію з Європейським Союзом можуть укласти вже до кінця року. Найважливіший в цьому документі - договір про створення зони вільної торгівлі.
Саме економічна складова майбутньої угоди затягувала остаточне підписання домовленостей. Утім фахівці переконані, що переговорники зможуть піти на взаємні поступки.
“В чому проблеми? Євросоюз не дуже хоче, скажімо, створювати умови для наших транспортних перевізників, для нашої продукції аграрного сектору. І тут є інтереси окремих країн ЄС. Але це питання, включаючи питання назв продукції, чутливе для певної групи секторів України. І рішення є. Воно пов’язане з тим, що ми можемо вийти на перехідні періоди, щоб бізнес підготувався до цих змін”, - сказав експерт з міжнародних питань Валерій Чалий.
Водночас експерти застерігають, деякі проблеми в політичній площині теж можуть викликати певні застереження в європейців. Захід вже неодноразово закидав Україні проблеми зі свободою мас-медіа і діяльністю силових структур, зазначають фахівці.