Забезпечення проходження льодоходу на річках дозволить запобігти весняним паводкам, а відтак - унеможливить підтоплення прибережних сіл та селищ.

"Ми готуємося до пропуску паводку. І для того, щоб його не допустити, ми пропускаємо ту кригу, яка іде з невеликих річок, де є чи можуть бути затори. Ці затори ми повинні спустити на відкриту гладь Дніпра для того, щоб пропустити і щоб у нас була спокійна обстановка. Тобто ми не допустили в малих річках паводка", - каже начальник ГУ МНС в Дніпропетровській обл. Віктор Бутківський.

За криголама - аварійно-рятувальний буксир "Портовик" - за вісім годин долає до 15 кілометрів непростого шляху. Рятувальники, крім того, що пропускають льодохід по Дніпру, виганяють з тонкої криги рибалок-відчайдухів, які з весняним потеплінням особливо наражають себе на небезпеку.

"Огороджуємо місця риболовлі, куди рибаки виходять попри тонкий лід - особливо на весну, щоб надалі люди туди не йшли", - каже капітан буксира "Портовик" Віктор Армон.

"Ми підходимо до місця, де є скупчення рибалок. Вони, бачачи, що іде буксир, втікають. Проламавши кригу, вони вже більше не зможуть туди прийти і нам буде менше роботи", - каже начальник ГУ МНС в Дніпропетровській обл. Віктор Бутківський.

Адже, кажуть рятувальники, лише з початку року пристрасть до зимової риболовлі згубила зо два десятки відчайдухів. Ще більше сотні життів вдалося рятувати.