Так у пункті пропуску Шегині перевіряють кожен автомобіль. Підвищену радіацію кажуть, фіксують рідко. Буває, що з радіоактивно-забруднених зон везуть будматеріали. Перевищений фон може бути і тоді, коли людина напередодні робила рентгенівський знімок. А от з часу аварії на атомній станції в Японії, на цьому пункті пропуску підвищеної радіації не фіксували.
В українських прикордонників аби фіксувати радіаційні дані приладів вистачає. Втім, наразі усі вони переносні, а от у польських - уже стаціонарні - на в’їзді і на виїзді. Саме цей апарат попередить про небезпеку польських прикордонників, щойно радіоактивно забруднений вантаж потрапить на їхню територію. Перетнути кордон такі машини не можуть.
"Не було жодних випадків після аварії в Японії, натомість маємо чимало випадків, коли везуть опромінені предмети. Є й люди, яких лікували радіоактивними ізотопами. Якщо йдеться про предмети - то перевищений радіаційний фон у старих годинників, у кріпленнях пасів до автомобілі. Буває перевищений фон і в машин з будівельними матеріалами", - каже заступник коменданта на пункті пропуску Медика Роберт Інглот.
Прикордонники запевняють - потрапити в Україну радіоактивний вантаж не може. Адже спочатку поляки пильно обстежують кожен автомобіль, а згодом і наші фахівці. Щоправда це стосується лише тих, хто легально перетинає кордон.