Про це в ефірі радіо "Голос Столиці" сказав директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко, передає прес-служба центру.

"Євроінтеграцію підтримують, як і раніше, найбільше в західній частині країни, в центральній частині. Але відбулися якісні зміни в суспільній думці. Якщо раніше Південь і Схід між Росією і ЄС переважно вибирали Росію, тобто більшість відносна, то зараз ситуація якісно змінилася, і на Півдні прихильників євроінтеграції зараз більше, ніж прихильників інтеграції з Росією", - повідомив Биченко.

Читайте також: Безвізовий режим між ЄС та Україною можливий у 2015, — МЗС Польщі

За його словами, думки на Сході України різняться в різних областях.

"Що стосується Сходу, то якщо раніше це був досить монолітний в плані громадської думки регіон, то зараз в такому розумінні він не монолітний. Тому що є окремо Донбас — це Донецька і Луганська області, де мало що змінилося, і, скажімо так, орієнтація на Росію переважно зберігається. І є велика частина регіону — це Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області, де ситуація також якісно змінилася, і на зараз там приблизно паритет прихильників інтеграції з Росією та ЄС", - сказав директор соціологічної служби.

Читайте також: Європа бачить в Україні "надійного партнера", — Фюле

Биченко додав, що зараз розколу в Україні немає.

"Невідомо чи назавжди, але зараз ми можемо казати, що той розкол, який був в українському суспільстві і ділив його приблизно навпіл, за цивілізаційними, світоглядними принципами, і зовнішньополітичними, то зараз такого розколу немає", - сказав експерт.