На окупований півострів чекає сухий період, про це заявив представник президента України в Автономній республіці Крим Борис Бабін в ефірі телеканалу UATV.

Мусите це побачити: В окупованому Криму висохло велике озеро: показові фото

Атмосферні опади будуть зменшуватися вже у найближчі роки. Тому питання із водою на анексованому півострові є критичним.

Бабін зазначив, що це стане причиною зупинення низки підприємств Північного Криму. Окрім того, дана ситуація стане причиною міграції населення степової частини Криму.

У Росії стверджують, що окупований Крим попри критичну нестачу не потребує води з України. Кажуть, із усім впораються самі. Непотрібним там вважають і відновлення поставок води із Дніпра, хоча проросійський екс-президент Криму Юрій Мєшков звернувся до Володимира Зеленського з проханням відновити її подачу.

Що відбувається із водою в окупованому Криму?Влітку 2018 року Крим накрила сильна засуха. Тоді пересохла одна з найбільших річок півострова – Біюк-Карасу. Її русло повністю висохло поблизу села Карасівка вище Білогірського водосховища. Українська влада зауважує, що екологічний стан в окупованому Росією Криму є катастрофічним. Більша частина півострова знищена посухою через нестачу води.

Раніше підземні води Криму поповнювала прісна вода із материкової України, не даючи їм стати солоними. Нині ж засолені ґрунти стали неродючими. За однією із версій, саме використання солоної води призвело до екологічної катастрофи на заводі олігарха Фірташа в Армянську.